Zagadnienia psychologiczne - forum

You are not connected. Please login or register

Stres cz.6

Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

1 Stres cz.6 on Pią Mar 05, 2010 3:43 am

Wychodzę z takiego założenia, że trzeba w nawale obowi±zków, które na nas spoczywaj± odpocz±ć, spędzić wolny czas w parku, spaceruj±c b±dĽ też jeżdż±c rowerem. Trzeba, bowiem naładować \"swoje baterie\", aby szybko i skutecznie zregenerować skutki stresu. Należy także regularnie uprawiać sport. Pozwala on oderwać się od codziennych zajęć, być w dobrej formie fizycznej i umysłowej. Bardzo dobry wpływ na zlikwidowanie stresu maj± sporty uprawiane indywidualnie, takie jak bieganie, pływanie, gra w golfa. Inaczej jest ze sportami zespołowymi (np. piłka nożna), gdzie element współzawodnictwa odgrywa istotn± rolę. Każdy z graczy czuje się odpowiedzialny za drużynę, co powoduje napięcie.
W przypadku, kiedy nie można uprawiać sportu, pamiętać należy, że istnieje wiele przyjemnych zajęć nie zwi±zanych z wysiłkiem fizycznym. Najlepiej, więc odprężaj± te czynno¶ci, które nie wymagaj± współzawodnictwa. Czytanie, malowanie, uprawianie ogródka, łowienie ryb czy ogl±danie telewizji wpływa na dobry nastrój. Dobra muzyka pozwala za¶ odizolować się od codziennych zmartwień, kłopotów - i chociaż na chwilę - zapomnieć o obowi±zkach szkolnych czy też rodzinnych. Dobrze jest, je¶li ulubione zajęcie jest interesuj±ce i stymuluje umysłowo, a nie wymaga przy tym superzręczno¶ci i nie powoduje dodatkowych napięć i frustracji.
Z radzeniem sobie ze stresem pomagaj± także zwierzęta domowe. Ludzie, którzy mieszkaj± sami, czuj± się mniej samotni, je¶li maj± jakie¶ zwierzę. Czuj± się za nie odpowiedzialni, a jednocze¶nie s± zmuszeni do minimalnych wysiłków fizycznych. Badania wykazały, że ludzie hoduj± zwierzęta, mimo że s± samotni lub mieli zawał, żyj± znacznie dłużej.

Zobacz profil autora

Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach

 

pozycjonowanie stron warszawa |