Zagadnienia psychologiczne - forum

You are not connected. Please login or register

Stres cz.4

Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

1 Stres cz.4 on Pią Mar 05, 2010 3:43 am

Po krótkim przedstawieniu przyczyn stresu, chciałbym ukazać, w jaki sposób ludzie próbuj± walczyć z tym stanem. Chciałbym przedstawić jak ja radzę sobie ze stresem.
Ludzie staraj± się przeciwdziałać stresom na wiele sposobów. Niektóre sposoby polegaj± na podawaniu leków, używek czy urz±dzeń elektronicznych kontroluj±cych stres, inne na poddawaniu się medytacji. Wszystkie maj± prowadzić do złagodzenia przyczyn stresu, napięcia, niepokoju. Wymienione przeze mnie metody maj± zalety i wady.
Nie przesadzaj±c można powiedzieć, że najczęstszym sposobem na zmniejszenie skutków stresu jest łykanie tabletek. ¦rodki te s± wygodne w użyciu, często skuteczne, a w wypadku leków fakt zapisania ich przez lekarza zwiększa wiarę w pozytywny skutek działania. Leki i używki likwiduj± niekiedy skutki stresu, nie likwiduj±c jednak przyczyn.
Relaksacja jest sposobem radzenia sobie ze stresem. Mam tu na my¶li regularne ćwiczenia dla osi±gnięcia fizycznego i umysłowego odprężenia.Jednym z przykładów ćwiczeń relaksacyjnych jest masaż, który rozluĽnia mię¶nie i poprawia samopoczucie. Fizjologicznie masaż zwiększa przepływ krwi przez mię¶nie. Dodatkowo, przyjemno¶ć wynikaj±ca z dotyku zmniejsza napięcie psychiczne. Masaże regularnie wykonywane przez specjalistów, potrafi± utrzymać w dobrej kondycji nawet najbardziej zapracowane osoby.
Do osi±gnięcia spokoju psychicznego przez skupienie się na jakim¶ obiekcie lub idei zmierza medytacja. Wymaga ona spełnienia czterech warunków. Po pierwsze, niezbędny jest spokój, po drugie wygodna pozycja. Trzeci warunek to zaakceptowanie medytacji, a czwarty dotyczy koncentracji na pojedynczym obiekcie lub idei. Medytacja w stosunkowo prosty sposób prowadzi do zmniejszenia napięć. Sesja trwa około dwudziestu minut. Pora dnia jest w zasadzie obojętna, chociaż nie zaleca się medytacji tuż przed snem i po posiłku.

Zobacz profil autora

Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach

 

pozycjonowanie stron warszawa |