Zagadnienia psychologiczne - forum

You are not connected. Please login or register

Stres cz.5

Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

1 Stres cz.5 on Pią Mar 05, 2010 3:43 am

Można stosować jeszcze metodę sprzężenia zwrotnego, która opiera się na wykorzystaniu aparatury do pomiaru reakcji fizjologicznych. Pomiary s± dostępne dla użytkownika, Którego zadaniem jest zmniejszenie lub zwiększenie poziomu aktywno¶ci na \"zdrowszy\", przez zmodyfikowanie stanu ¶wiadomo¶ci. Okazuje się, że za pomoc± tej techniki ludzie potrafi± kontrolować reakcje, które wydawały się być poza możliwo¶ci± kontroli, na przykład czynno¶ć serca czy napięcie mię¶ni. Ciekawostk± może być to, że wykrywacz kłamstwa rejestruje reakcje fizyczne wykorzystywane w biologicznym sprzężeniu zwrotnym.
Często recept± na zlikwidowanie stresu s± przyjacielskie rady. Psychoterapia i poradnictwo to formy pomocy udzielonej przez profesjonalistów osobom z zaburzeniami emocjonalnymi. Psychoterapia to trwaj±cy przez pewien czas zwi±zek między pacjentem niezadowolonym ze swych reakcji emocjonalnych a psychoterapeut±, który jest specjalist±. Celem jest rozwi±zanie problemów pacjenta poprzez wykorzystanie więzi międzyludzkich. Psychoterapeuta stosuje metody prowadz±ce do u¶wiadomienia przyczyn zaburzeń emocjonalnych i sposobu radzenia sobie z nimi. Sławny uczony Franz Anton Mesmer stwierdził, że wprowadzaj±c człowieka w trans, można doprowadzić do ust±pienia dolegliwo¶ci (stresu). Hipnoza jest skrajn± form± terapii, ¶wiadcz±c± o sile zwi±zku lekarza z pacjentem. Silny zwi±zek terapeutyczny oznacza wspóln± chęć wyja¶nienia problemu i znalezienia pomocy. Terapeuta powinien umieć słuchać, starać się zrozumieć pacjenta. Dla ludzi żyj±cych w stresie możliwo¶ć rozmowy a osob± obdarzon± tymi cechami znaczy bardzo wiele.
Po tych naukowych koncepcjach dotycz±cych sposobu walki ze stresem, chciałbym przedstawić moje zdanie na ten temat.
S±dzę, że istnieje grupa ludzi, którym nie potrzebna jest recepta na stres, albowiem s± oni na niego odporni. Odporno¶ć ta wynika z silnej osobowo¶ci, z zaangażowania się w pracę, rodzinę albo inne ważne w życiu sprawy; z kontroli nad własnym życiem albo wiary, że się ma na nie wpływ; ze współzawodnictwa albo pragnienia zmian, a także stałego dopływu nowych do¶wiadczeń. Tacy ludzie maj± to szczę¶cie, że s± naturalnie odporni na stres, inni musz± się tego nauczyć.

Zobacz profil autora

Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach

 

pozycjonowanie stron warszawa |