Zagadnienia psychologiczne - forum

You are not connected. Please login or register

Stres cz.7

Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

1 Stres cz.7 on Pią Mar 05, 2010 3:44 am

Zawsze, kiedy wokół mnie istniała sytuacja stresuj±ca, starałem się likwidować j± w naturalny sposób. Nigdy nie przyjmowałem żadnych lekarstw, ponieważ uważam, iż nie likwiduj± one przyczyn niepokoju, przestaj± być skuteczne po pewnym czasie, niektóre maj± groĽne objawy uboczne i powoduj± uzależnienie, a także po przekroczeniu zalecanej dawki można dostać zatrucia. Ponadto z danych wyczytałem, że na ¶wiecie codziennie łyka się ponad 40 milionów tabletek i z każdym rokiem przepisuje się więcej leków poprawiaj±cych nastrój niż jakichkolwiek innych. Zdaję sobie sprawę jak ogromna ilo¶ć ludzi uzależnia się od tych lekarstw.
Skutek w walce ze stresem może przynie¶ć pomoc rodziny czy przyjaciół. Często, bowiem lepsza jest rozmowa z blisk± osob± niż stosowanie jakichkolwiek technik antystresowych, takich jak medytacja czy inne.
Podsumowuj±c, stwierdzam, że ważna jest motywacja, a sukces zależy od wiary pacjenta w skuteczno¶ć metody, chęci uczestnictwa w psychoterapii i lepszego zrozumienia siebie. Ponadto uczenia się życia ze stresem ma dwie zalety. Pierwsza to zapoznanie się z korzy¶ciami wynikaj±cymi z kontrolowania sytuacji stresowych. Druga, wynikaj±ca z nazwy, to uodpornienie na podobne sytuacje, które mog± zdarzyć się w przyszło¶ci. Tak, więc w miarę możliwo¶ci należy żyć zdrowo, bezpiecznie i nie brać wszystkich przeciwno¶ci losu na serio, wówczas nasze życie - życie każdego człowieka - stanie się bardziej interesuj±ce, różnorodne i bezstresowe.

Zobacz profil autora

Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach

 

pozycjonowanie stron warszawa |