Zagadnienia psychologiczne - forum

You are not connected. Please login or register

Kto jest samotny - jeden na pięciu Amerykanów jest samotny

Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Admin


Admin

Kto jest samotny
O jeden na pięciu Amerykanów jest samotny, gryząc stan emocjonalny, który jest zlepkiem uczucie nieszczęśliwi, zestresowani, przyjaciół i wrogie.
Głównym psychologiczny różnica między ludzi samotnych i nie samotnych jest to, że były dostrzec stresujących okoliczności jako zagrożenie niż wyzwanie i radzić sobie biernie i odstąpienia od stresu niż próbować rozwiązać problem, powiedział współautor badania John T. Cacioppo.
Samotni ludzie, którzy są w średnim wieku i starszych zwykle też ma problemy z alkoholizmu, depresji, słabych reakcji układu odpornościowego na choroby, zaburzenia snu i samobójstwa.
Niektórzy psychologowie uważają, że związki między samotnością i zdrowia lub fizjologii to tylko część ogólnej reakcji na stres, ale nowe badania sugerują, samotność ma wyjątkowy wpływ.
Więcej przyjść
Trendy społeczne w Stanach Zjednoczonych sugerują, przepis na większą samotność i tym samym wyższe ciśnienie krwi i ryzyko chorób serca. Populacja się starzeje i coraz więcej osób poruszać się i żyć samotnie niż kiedykolwiek, przyczyniając się do większej separacji od troskliwych przyjaciół i rodziny.
Dane do badania, ogłosił w tym tygodniu i opublikowane w czasopiśmie Psychologia i starzenie się społeczeństwa, zostały zebrane w 2001 roku. Przyszłe badania mogą wykazać, czy samotność powoduje wyższe ciśnienie krwi, lub po prostu z tym związane.
Tymczasem, to chyba dobry pomysł, aby pielęgnować te szczególne przyjaźnie, małżeństwa, albo przynajmniej dostać przyzwoity współlokatora, jeśli chcesz utrzymać ciśnienie krwi w dół i ubić swoje szanse na uzyskanie choroby serca.

Zobacz profil autora http://psychologia-forum.forumpolish.com

Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach

 

pozycjonowanie stron warszawa |